slide slide slide slide

Edukacja

Jestem świadomym uczestnikiem ruchu drogowego

Słyszałeś o zasadzie ograniczonego zaufania?

obrazek

Zasada ograniczonego zaufania

Polega ona na założeniu, że inni uczestnicy ruchu drogowego wcale nie muszą zachowywać się zgodnie z przepisami, ani nawet ze zdrowym rozsądkiem i w związku z tym wszelkie Twoje działania muszą dopuścić konieczność nagłej reakcji i dostosowania się do nowej sytuacji.

Pamiętaj: jesteś trochę mniejszy niż osoba dorosła w związku z tym mniej widoczny.

To, że Ty widzisz innych uczestników drogi wcale automatycznie nie oznacza, że i oni widzą Ciebie. Szczególnie ważne jest to po zmierzchu, kiedy kierowcy oślepieni światłami pojazdów jadących z przeciwka mimo najlepszych chęci mogą nie dostrzec pieszego lub rowerzysty.Możesz być lepiej widoczny: powinieneś używać elementów odblaskowych: światełek, nalepek lub elementów emitujących własne światło: latarek, migających światełek. Nie muszę chyba dodawać, że rowerzyści muszą włączyć obowiązkowe oświetlenie roweru.

Bezpieczeństwo na drodzeROZWIŃ
Poniżej pozostałe artykuły:

Używaj elementów odblaskowych

Zawsze używaj elementów odblaskowych tak, aby kierujący samochodami mogli Cię w porę dostrzec.

Ciało iczłowieka nie ma szans w zetknięciu z blachą samochodu. Dlatego największy nacisk kładzie się na zapobieganie wypadkom. Znajomość zasad ruchu drogowego, ostrożność i czujność wyrażone we wspomnianej powyżej zasadzie ograniczonego zaufania są najlepszymi metodami uniknięcia nieprzyjemnych zdarzeń.

Jeżeli chcesz się bezpiecznie poruszać w ruchu drogowym musisz dobrze znać jego przepisy. Jeśli zamierzasz zdawać egzamin na kartę rowerową lub motorowerową wiedza ta będzie Ci niezbędna. Znawcom tematu proponuję odświeżenie wiadomości.