slide slide slide slide

Konkurs: Warto zobaczyć

Powrót

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy najciekawsze prace konkursu "Warto zobaczyć". Gratulacje dla zwycięców, podziękowania dla wszystkich uczestników!

Pierwsze miejsce

Amelia Orłowska, 12 lat

Pocztówka z Karpacza

Pod koniec lipca pojechałam z rodzicami i moim psem do Karpacza, miejscowości położonej w Karkonoszach. Jest to malownicza okolica, w której warto zwiedzić wiele zabytków, starych kopalń, ale przede wszystkim podziwiać malownicze górskie krajobrazy. Główną atrakcją mego pobytu było zdobywanie górskich szczytów. Jest to przepiękne miejsce, które warto odwiedzić. Nasz "Aurisek"w górach sprawdził się również wyśmienicie.

Julianna Ligęza, 11 lat

South Beach Miami

South Beach Miami Floryda. Jest tam przecudownie, woda ma taki śliczny kolor. Plaża jest prześliczna. To zdjęcie zostało zrobione akurat na deptaku. Na tym zdjęciu znajduje się cała moja rodzinka :)

Katarzyna Drągowska, 17 lat

Sewilla ze szczytu

Giralda w Sewilli. Kościół, który na pewno warto zobaczyć.

Marcelina Sałek, 10 lat

Las bukowy

Wycieczka na szczyt góry Mała Rawka w Bieszczadach przez piękny las bukowy.

Weronika Szołtysik, 16 lat

Sandomierz

Piękny Sandomierz z nieco innej perspektywy.

Nadesłane prace

Julianna Ligęza, 11 lat

Times Square

Nowy York Times Square. Bardzo polecam to miejsce: jest piękny widok, jest bardzo bardzo kolorowo. Niesamowicie jest wieczorem, gdy jest już ciemno, jest wtedy tam tak kolorowo! 

Krystyna Orzechowska, 10 lat

Malta, morze i słońce

Polecam wybrać się na Maltę, następnie popłynąć na jedną z wysp zwaną Gozo i tam zobaczyć niezwykły widok na morze przez skałę nazwaną Azure Window. Nieodłącznym symbolem brytyjskiego imperium na Malcie są również czerwone budki telefoniczne. 

Amelia Orłowska, 12 lat

Pocztówka z Berlina

W te letnie wakacje byłam w Berlinie, stolicy Niemiec. Warto tam pojechać ze względu na różnorodność kulturową, piękne zabytki i atrakcyjne muzea takie jak np. Pergamon, który mieści się na Wyspie Muzeów. Mieszczą się tam drogocenne zabytki ze starożytności i ze średniowiecza. Spędzanie czasu w takim muzeum to przeżycie godne zapamiętania. To po prostu trzeba zwiedzić. Stolica Niemiec oferuje również niezapomniane wrażenia w Muzeum Techniki, w którym zobaczysz stare koleje, statki, samoloty i inne historyczne eksponaty. Warto też zobaczyć Bramę Brandenburską, Wieżę Telewizyjną oraz Mur Berliński. Dodatkową atrakcją jest także Bundestag – Parlament Niemiec. Za okazaniem odpowiednich dokumentów można wejść tam na punkt widokowy i podziwiać panoramę Berlina. Gorąco polecam, zwłaszcza podróż autem - mają świetne drogi. 

Amelia Orłowska, 12 lat

Pocztówka ze Śmiełowa i Żerkowa

Na początku wakacji zwiedziłam Pałac w Śmiełowie, w którym mieści się muzeum im. Adama Mickiewicza. Dzieci nie lubią muzeów, ale to na pewno im się spodoba! Przechadzając się przez pięknie zdobione pokoje, patrząc na autentyczne meble i podziwiając wspaniale namalowane obrazy, można się poczuć jak w bajce, którą my, dzieci, bardzo dobrze znamy i lubimy. Koło pałacu mieści się ogromny park pełen zieleni i ptaków. Sam Adam Mickiewicz posadził tam swoje drzewo – dąb, które stoi tam do dziś. Niedaleko Śmiełowa znajduje się Żerków. Jest dość nieznany, ale naprawdę warto go zobaczyć ze względu na XVIII-wieczny kościół czy malownicze krajobrazy. Zarówno w Śmiełowie jak i Żerkowie można miło spędzić czas i cofnąć się do czasów sprzed kilku wieków. To co, jedziemy?  

Zuzanna Zaremba, 13 lat

Piękno Morskiego Oka

Piękno Morskiego Oka. 

Zuzanna Zaremba, 13 lat

Zakopane - Wielka Krokiew

Zakopane - Wielka Krokiew - Skocznia. 

Zuzanna Zaremba, 13 lat

Nasz piękny Bałtyk

Polskie Wybrzeże. 

Weronika Szołtysik, 16 lat

Paryż

Wieża Eiffla to najbardziej rozpoznawalna budowla na świecie. 

Weronika Szołtysik, 16 lat

Wenecja

Gondole są jednym z symboli Wenecji. 

Jan Jesień, 14 lat

Lazurowe Wybrzeże-Eze.

Eze to średniowieczne miasteczko zbudowane ponad 400 m n.p.m. i dzięki temu roztacza się z niego baśniowy wręcz widok na Lazurowe Wybrzeże. Na samym szczycie wzniesienia zabudowanego kamieniczkami jest ogród egzotyczny- rosną tu głównie kaktusy i sukulenty(posiadam dużą kolekcję w domu). Gorąco polecam to miejsce miłośnikom kłujących, ale pięknych kwiatów. 

Jan Jesień, 14 lat

Kolorowe Jeziorka.

Kolorowe Jeziorka to jedno z najpiękniejszych miejsc Rudawskiego Parku Krajobrazowego. W plebiscycie organizowanym przez National Geographic Traveler zostały okrzyknięte jednym z 7 nowych cudów Polski. To ewenement na skalę światową, prawdziwy skarb ziemi kamiennogórskiej. Okazało się, że nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby poczuć się jak nad Lazurowym Wybrzeżem!!! Naprawdę warto to zobaczyć!!!Gorąco polecam Lazurowe Wybrzeże na wyciągnięcie ręki!!! 

Marcelina Sałek, 10 lat

Bieszczady

Wycieczka po szczytach Połoniny Wetlińskiej. Wspaniałe widoki, czyste powietrze, piękne kolorowe trawy. 

Marcelina Sałek, 10 lat

Zamość

Piękne polskie miasto z odnowionymi zabytkami.  

Jan Jesień, 14 lat

Rejs do Portofino.

Portofino to jedna z najbardziej ekskluzywnych miejscowości wypoczynkowych we Włoszech, w regionie Liguria. Ze wzgórza podziwiałem kolorowe kamieniczki i super jachty!!! 

Katarzyna Drągowska, 17 lat

Bałtyckie refleksje

Morze Bałtyckie podczas zachodu słońca. Tego widoku nie można przegapić! 

Dominik Wierzejewski, 11 lat

Ciężkie skały

Dzielnie trzymamy skały, by ochronić turystów. 

Dominik Wierzejewski, 11 lat

Łopuchowo

Przepiękny Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka. 

Dominik Wierzejewski, 11 lat

Żniwa 2016

Idealny traktor dla Juniora ;) 

Mateusz Krzemiński, 11 lat

Kraków 2016

Kraków jak magnes przyciąga turystów z całego świata, daje praktycznie nieograniczone możliwości dobrego spędzenia wolnego czasu. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Każdy powinien odwiedzić Kraków i jego okolice. 

Mateusz Krzemiński, 11 lat

Zakopane 2016

Zakopane to najpopularniejszy ośrodek turystyczny na Podhalu. Większość turystów odwiedza Zakopane z uwagi na malownicze położenie pomiędzy pasmem Gubałówki i Tatr oraz szereg atrakcji turystycznych. W lipcu podczas obozu sportowego miałem możliwość zwiedzania i podziwiania tych pięknych okolic. Takie widoki tylko w Polsce!