slide slide slide slide

News

GT86 samochód sportowy

Czy znacie już coupé GT86? Ta sportowa Toyota sprzedawana jest w Polsce od sierpnia 2012 roku. Po 6 latach od zaprzestania produkcji 7. generacji Celiki Toyota znów ma w swej ofercie klasyczny samochód sportowy. Nazwa GT86 nawiązuje do historycznych modeli marki: legendarnego 2000GT z 1965 roku, wyprodukowanego w liczbie zaledwie 337 egzemplarzy, oraz Corolli Levin AE86, produkowanej w latach 1983–1987. Osiemdziesiąt sześć to także wyrażona w milimetrach średnica cylindra i skok tłoka w silniku.

obrazek

Prace nad powstaniem Toyoty GT86

Prace nad powstaniem Toyoty GT86 rozpoczęły się w roku 2006 we współpracy z inną firmą motoryzacyjną – Subaru. Toyota odpowiadała za przygotowanie całej koncepcji pojazdu, jego stylistykę i projekt techniczny. Subaru dostarczyło serce napędu nowego coupé – silnik typu boxer, montowany, co nietypowe w samochodach z napędem na tylne koła, z przodu.

obrazek

W efekcie kilkuletnich przygotowań powstało auto o klasycznej konstrukcji wzbogaconej o najnowocześniejsze osiągnięcia techniczne. Jak przystało na tradycyjne coupé (z franc. – ścięty), GT86 charakteryzuje się drapieżną sylwetką i agresywnym wyglądem. Ten lekki, czteromiejscowy samochód ma bardzo nisko położony środek ciężkości – fotele ustawione są zaledwie 40 cm nad podłożem. Opływowy profil zapewnia doskonałe właściwości aerodynamiczne. Osobie zasiadającej za małą kierownicą o średnicy 365 mm oraz pasażerom zapewnia niezapomniane przeżycia podczas jazdy.

obrazek

Car of the Year

Toyota GT86 (w Japonii i Australii samochód sprzedawany jest pod nazwą Toyota 86) otrzymała już prestiżową nagrodę Samochodu Roku VDI Car of the Year. Nagrodzeni zostali też inżynierowie Team 86, zdobywając tytuł Konstruktora i Zespołu Roku.

więcej informacji na stronie www.passionisback.pl