slide slide slide slide

News

Toyota Urban Cruiser

Toyota Urban Cruiser to niewielki kompaktowy SUV. Ten ekonomiczny, łatwoadaptowalny pojazd już od maja 2009 będzie radził sobie doskonale zarówno w zatłoczonych miastach jak i na drogach poza nimi. Zaprojektowany został w europejskim centrum Toyoty ED2.

obrazek

Szacuje się, rocznie w Europie sprzedawać się będzie około 30 tysięcy tych pojazdów, w tym połowa z napędem na cztery koła.
Ten pięciodrzwiowy pojazd mieszczący swobodnie 5 pasażerów i spory bagaż charakteryzuje dbałość o każdy szczegół wykonania.

Bezpieczeństwo podczas jazdy

Bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów gwarantowane będzie przez specjalną konstrukcję kabiny, liczne strefy kontrolowanego zgniotu, projektowi maski i przedniego zderzaka chroniących pieszego, 7 poduszek powietrznych i aktywne zagłówki.

Toyota Urban Cruiser wyposażona będzie w ABS z układem wspomagania nagłego hamowania Brake Assist i rozdziałem siły hamowania EBD, system stabilizacji toru jazdy VSC i kontroli trakcji TRC.

Stop & Start

System Stop & Start montowany seryjnie w Toyocie Urban Cruiser zmniejsza zużycie paliwa i emisję spalin; wyłącza silnik w momencie zatrzymania samochodu i uruchamia go ponownie przy wciśnięciu sprzęgła i włączeniu biegu.

Charakterystycznym elementem Toyoty Urban Cruiser jest jej "radarowy" zegar główny w jednym okręgu mieszczący wskazówki prędkościomierza i obrotomierza.